Ayvalık Seçim Sonuçları
Ayvalık ilçesinde 30 Mart yerel seçim sonuçları belli olmuştur. Seçim Sonuçlarına Göre CHP belediye başkan adayı Rahmi GENÇER belediye başkanlığını gelmiştir.

Ayvalık Belediyesinden Kandil Simiti

kandil-simiti

Hz. Muhammed'in doğduğu gün olarak kabul edilen Mevlid Kandili ; bu yıl hicri ve miladi Takvim arasındaki fark nedeniyle 12 Ocak Gününe denk gelmiştir. Kandillerde dağıtılması gelenek olan kandil simiti ise dün Ayvalık'ta Ayvalık Belediyesi tarafından dağıtıldı.Bir kentin pazarları; o kentte yaşayan toplumun her yerinden, her kesiminden insanları alışveriş yaparken buluşturan yerlerden biridir. Her Pazar günü, Armutçuk Semti’nde kurulan pazarda da, bu gün Ayvalık Belediyesi yaklaşık 3000 tane Kandil Simidi dağıttı. Paketler  içinde özenle hazırlanan Kandil simitlerinin dağıtımına ilişkin halk, memnuniyetini dile getirirken, herkes birbirine iyi dileklerini ifade etti. Kandil simitlerine Ayvalık Halkı’nın ilgisi yoğun oldu.

Kırlangıç Fabrikası iddialarına net yanıt geldi

Ayvalık Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen, belediye bünyesindeki eski Kırlangıç Zeytinyağı Fabrikası ile ilgili iddialara net yanıt verdi.

Belediye Başkanı Türközen yaptığı açıklamada, Belediyemizin en değerli gayrimenkullerinden 20 bin metrekare alanda tarihi binalarında içinde bulunduğu Eski Kırlangıç Zeytinyağı Fabrikası Kültür Kompleksi’nin röleve ve mimari tasarım çalışmaları tamamlanmıştır.

Ayvalık Belediyesi için Çalışan İşçiler Eylem Yaptı

Ayvalık'ta temizlik işlerini yürüten taşeron işçilerin, bağlı bulundukları sendikanın, taşeron firmanın ve belediyenin verdikleri taahhütleri yerine getirmediklerini savunarak başlattıkları grev, 4. gününe ulaştı. Cumhuriyet Meydanı'nda işçiler adına basın açıklaması yapan Özgür Aksesli, aylardır maaşlarını düzenli olarak alamadıklarını ve bu yüzden de mağdur olduklarını ileri sürdü.

Yeni yıla herkes gibi yeni umutlarla girmek istediklerini ancak 5 aydır maaş alamadıkları için bunu yapamadıklarını dile getiren Aksesli, şunları kaydetti:

"30 Aralık 2013 Pazartesi günü saat 11.00'de bütün arkadaşlarımız bireysel olarak iş bırakıp, birikmiş olan maaşlarımızı istedik. Belediyeden gelen bir yetkiliyle görüşmeler sonunda 2 aylık maaşlarımızın 1 saat içinde hesaplarımıza geçeceği sözü üzerine iş başı yapıp, bütün her yeri temizledik. Mesaisi biten arkadaşlarımız banka önünde verilen sözün yerine getirilmediği kimi arkadaşlarımızın banka tarafından paralarına borçlarından dolayı bloke koyduğunu gördük. Yeni yılı eş ve çocuklarına karşı mahcup bir şekilde geçirmek zorunda bırakıldık."

Ayvalık Belediyesi yetkilileri ise taşeron firmada çalışan 122 taşeron işçinin maaşlarının yatırıldığını belirterek, işçilerin mağduriyetinin belediyeden değil bağlı bulundukları taşeron firmayla ilgi olduğunu söyledi..

 

Yeni Ayvalık Devlet Hastanesinde Son Aşama

Ayvalık ilçesinin Cennet Tepesi'nde yaptırılan yeni hastane binasınında son aşamaya gelindiği bildirildi.

Kaba inşaatının ardından ince işçiliklerine başlanan 100 yataklı devlet hastanesi inşaatını yapan firmanın belirtilen sürede anahtar teslimi yapması bekleniyor.

AK Parti Ayvalık İlçe Başkanı Melih Çakırca ve yönetim kurulu üyeleri, hastane binası inşaatında incelemelerde bulundu.

Ayvalikta doğalgaz gelmeden abonelik bedeli toplandi

Balıkesir’in Ayvalık ilçesi ve çevre ilçelerde doğalgaz aboneliği için son başvuru tarihi 29 Ekim olarak açıklanmıştı. Aylar öncesinden toplanan abonelik bedelleri yeterli başvuru olmaması nedeniyle iade edilecek, ancak!!!

BOTAŞ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar neticesinde bölgeye gelecek olan doğalgaz ile ilgili Ayvalık’ta abone başvuruları sona erdi. 28.04.2013 tarih ve 28631 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan, Mevcut doğalgaz dağıtım bölgeleri lisans kapsamı dışında kalan ilçelere doğalgaz ulaştırılması amacıyla BOTAŞ Genel Müdürlüğünün görevlendirilmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararı ve Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı tarafından hazırlanan uygulama usul ve esasları doğrultusunda, ilçede 3 bankaya abonelik başvurusu yapıldı.Doğalgaz ulaştırılmasını isteyen abonelerin

Ayvalık bugün Chp ilçe teşkilatındaki istifalarla uyandı

Ayvalık Chp ilçe teşkilatında Küçükköy Belediye başkanı, Mesut Ergin, Ayvalık Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen Chp ilçe teşkilatında istifalarını açıkladılar. 

Ayvalık CHP’de iki ay önce partiye üye olan Ticaret Odası Başkanı Rahmi Gençer’in aday gösterilmesine tepki oluştu. Ayvalık ve Küçükköy belediye başkanları önderliğinde sabah saatlerinde partiye yürüyen CHP’liler,  İlçe Başkan Vekili Zafer Abdi Gökçen ve yönetim kurulu tarafından  karşılandı.

Ayvalıkta Sokak Hayvanları kısırlatırılmaya devam ediliyor

ayvalik-ta-sokak-hayvanlari-kisirlastiriliyor-5466456 oBalıkesir’in Ayvalık Belediyesi öncülüğünde, 4 Veteriner Hekim 1 Anestezi Uzmanı ve birçok gönüllü tarafından geçtiğimiz ay başlatılan kısırlaştırma çalışmaları sürüyor.

Balıkesir'in Ayvalık Belediyesi öncülüğünde, 4 Veteriner Hekim 1 Anestezi Uzmanı ve birçok gönüllü tarafından geçtiğimiz ay başlatılan kısırlaştırma çalışmaları sürüyor.

Ayvalık Chp İlçe Başkan Adayı Belli Oldu

30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler genel seçimlerinde ilçemizde CHP adayı belli oldu. Chp ilçemiz belediye başkanlık yarışında Eski Ticaret odası başkanı Rahmi GENÇER i seçti. chp-baskan-adayi-rahmi-gencer

Ayvalıkta Bahar Devam Ediyor

Doğu Anadolu Bölgesi'nde kar yağışı ve soğuk havanın etkili olurken Ayvalık ilçesinde ilkbahardan kalma günler yaşanıyor.

ayvalik-meydanKar yağışının 15-20 yıl aralıklarla görülebildiği Ayvalık'ta, hafta sonu tatilinin ilkbahardan kalma bir havada geçmesi dolayısıyla vatandaşlar dışarıda zaman geçirdi.

İlçe merkezindeki kafeterya ve çay bahçelerini dolduran vatandaşlar, 17 dereceyi bulan hava sıcaklığında hafta sonu tatilinin keyfini çıkardı. Çocuklar ise park ve oyun alanlarında eğlendi.

Meteorolojik tahminlere göre, Ayvalık'ta bahardan kalma havalar birkaç gün daha sürecek ancak daha sonra bunun yerini soğuklar alacak.

Karaağaç Beldesinde 55 derece Termal Su Bulundu !

karaagac-ta-termal-sevinci

Gömeç'e bağlı Karaağaç beldesinde, 55 derecede Termal suyun bulunması bölgede büyük sevinçle karşılandı. Termal suyun özellikle kış turizmi açısından çok önemli bir değer olduğu belirten Kaymakam Naif Yavuz, gelen tatilciler Termal suyun yanında denizden de bu bölgede denizden da faydalanabilmesi artı değer katıyor. 

 

Nöbetçi Eczanemiz